Göz Estetiği

Genellikle yaşın ilerlemesi ile birlikte, bazen de daha genç yaşlarda göz kapaklarında torbalanma olabilir. Bu durum göz kapağı estetiği ile düzeltilebilir.

Bu girişimde, alt ve üst göz kapaklarından fazla cilt ve yağ dokusu çıkarılır. Ancak çıkarılan doku miktarlarının çok iyi planlanması, bazen de sadece yerlerinin değiştirilip bırakılması gerekir. Düzgün yapılmış bir cerrahi hastaya daha genç bir görünüm kazandırır.

Göz estetiği lokal anestezi altında yapılır. Üst göz kapağı için kesi göz kapağındaki cilt katlantısının altından yapılır. Bu nedenle göz açıkken hiç bir iz görünmez. Alt göz kapağı kesisi ise kesi kirpiklerin hemen altından yapılır. Bu nedenle iz görünmez. Ayrıca göz kapakları insan derisinde en az iz kalan bölgelerdendir. Göz kapağının estetik ameliyatları esnasında, göz kapak fonksiyonlarını etkileyen diğer problemler de iyi irdelenmelidir. Kapak gevşekliği veya kapak düşüklüğü gibi problemlerin olduğu olgularda bu gibi problemlerin de aynı seansta giderilmesi gereklidir. Aksi takdirde, ameliyattan sonra kapaklarda çekinti, pozisyon bozukluğu veya göz sulanması gibi problemler gelişebilir.

Göz kapağı estetiği olmak istiyor fakat bunun gözlerinize zarar vermesinden çekiniyorsanız ve gözlerinizi bir göz hastalıkları uzmanına emanet etmek istiyorsanız lütfen randevu alınız. Prof. Dr. Ümit Beden, geniş göz estetiği tecrübesi ile aklınızdaki tüm sorulara yanıt bulmanıza yardımcı olacaktır.

Göz estetiği hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz buraya tıklayınız..